Op dinsdag 27 mei gaan we op wandel in Lint onder leiding van Jan Devroey
Voor het eerste gedeelte van onze wandeling vertrekken we aan de kerk van Lint in de richting van het bos van Marpingen. Dit is het enige bos op het grondgebied van Lint.
Het bos van Marpingen is een zomereikenbos met ondergrond hazelaar en lijsterbes. De voorjaarsflora omvat onder meer het dalkruid, sneeuwklokje en salomonszegel.
Specht, boomkever en bosuil voelen zich hier thuis.
Langs de noordzijde van het bos stroomt de Lauwerijbeek, deze beek mondt als Lachenenbeek uit in de Nete.
Het gebied is door de rijke voorjaarsflora beschermd als VEN-gebied (Vlaams Ecologisch Netwerk) en als habitatrichtlijngebied in het Europees Natuur 2000 netwerk.
Midden in dit schitterende bos staat de Kapel van Marpingen, de eerste kapel werd gebouwd in 1877.
De wandeling die we maken maakt deel uit van het Bos- en beemdenpad van Lint.
Omdat dit prachtige bos gelegen is in een vochtig en drassig gebied, zal er hopelijk niet moeten uitgeweken worden naar een ander parcours. Gelieve alleszins voor aangepast schoeisel te zorgen.
Na dit avontuurlijk gedeelte keren we terug naar ons vertrekpunt voor een tussenstop in Dienstencentrum De Schakel. Daar is voor onze groep een afzonderlijke zaal voorzien waar dranken kunnen verbruikt worden aan matige prijzen.
Na de tussenstop gaan we via het Gemeentepark nog een kort gedeelte doen van het Eugeen Goeyvaertspad. We wandelen in de richting van Kontich, tot aan het Kapellekensbos gelegen op de grens van Lint en Kontich Kazerne. Vandaar wandelen we terug naar ons vertrekpunt in het centrum van Lint.
Samenkomst: 13h30 Dienstencentrum De Schakel, Oud Strijdersplein 1 in 2547 Lint.
Parkeren: Kerkplein Lint, Oude Strijdersplein, Koning Albertstraat (aan het gemeentepark)
Best voorzien van goede wandelschoenen en aangepaste kledij !
Uw organisator Fons van Boxel tel 03/312 43 81 of één uur voor vertrek 0474/40 80 83
Er moet niet op voorhand ingeschreven worden.
Deelname aan de activiteiten van onze KBC Gepensioneerden Kring Antwerpen geeft ons automatisch de toelating om foto’s, genomen
tijdens deze activiteiten, te publiceren op onze website. Indien u hiermee niet akkoord gaat, gelieve ons hiervan telkens te verwittigen.
Andere activiteiten
| Datum | Type activiteit | Locatie | ||
|---|---|---|---|---|
| 24 september 2026 | Wandelen - Den Bunt | Wandelen | Hamme | Bekijk activiteit |
| 29 oktober 2026 | Wandelen - oktober | Wandelen | Bekijk activiteit | |
| 26 november 2026 | Wandelen - november | Wandelen | Bekijk activiteit |